Získajte 10% zľavu na celý nákup! Vytvorte si účet, následne v registračnom emaile obdržíte kupón.

MANUKAtex 10x12,5

115,00 €

Zloženie: 100% Leptospermum scoparium (Manuka) med z Nového Zélandu impregnovaný do acetátovej gázy.

Aplikácia: 1x denne priamo na ranu, prekryte sekundárnym obväzom. Nepretržité používanie MANUKAtex® nesmie prekročiť 30 dní, alebo počet dní uvedený v príslušných protokoloch starostlivosti o hojenie rany.

Kontraindikácie: Nevhodné pre ľudí so známou citlivosťou na med.

Sterilný obväz 10 x 12,5 cm | 1 x 10 ks

Sterilné primárne krytie na rany z priepustnej acetátovej gázy, obsahujúce 100% aktívneho medicínskeho medu Manuka, s obsahom Methylglyoxalu MGO 560+. Udržuje v rane vlhké, ideálne prostredie na hojenie. Účinnú látku MGO postupne uvoľňuje a poskytuje tak pokročilú, priepustnú podporu v mieste rany pre väčšie klinické pohodlie. Tieto sterilné obväzy sú určené na antibakteriálne použitie a eliminujú zápach pri ošetrovaní vlhkých rán. Kombinácia manukového medu s naším patentovaným super absorpčným vláknom strong>SAF umožnuje nákladovo efektívnu správu a manažment exsudátu.

MANUKAtex je určený na použitie pri liečbe vlhkých akútnych aj chronických rán, ako sú Vredy predkolenia, Popáleniny 1. a 2. stupňa, Diabetické vredy, Dekubity, Chirurgické a Trauma rany.

100% aktívny Manuka Med urýchľuje hojenie, znižuje biofilm, znižuje pH rany (3,0-4,5), zvyšuje aktivitu plazmínu, štiepi fibrínovú zrazeninu, podporuje autolytický debridement a vlhké lôžko rany, stimuluje antibakteriálnu aktivitu, pohlcuje zápach, 100% bezpečný, bez cytotoxicity.

Med medicínskej kvality (MGH Medical-grade honey) je účinný pri akútnych a chronických ranách a poskytuje rýchlu epitelizáciu a kontrakciu rany, má protizápalovú aktivitu, stimuluje debridement, znižuje bolesť, rieši infekcie, skracuje čas hojenia rán a je nákladovo efektívny. Aby sa zaistila bezpečnosť a účinnosť medu na klinické použitie, sa na stanovenie MGH dodržiavajú prísne pokyny a postupy.

Dostupnosť: Vypredané
SKU
MM0010C

Možnosti použitia

 • Bercové, arteriálne vredy
 • Vredy na nohách spôsobené cukrovkou
 • Akútne a pooperačné rany
 • Popáleniny 1. a 2. stupňa
 • Ťažko sa hojace rany
 • Chirurgické rany
 • Dekubity

Mohlo by vás zaujímať

 1. MANUKApli sterilný gél na rany MANUKApli sterilný gél na rany
  MANUKApli sterilný gél na rany
  34,90 €
 2. DELTA COLOSTRUM® AKUT Vanilka DELTA COLOSTRUM® AKUT Vanilka
  DELTA COLOSTRUM® AKUT Vanilka
  26,90 €

Svetový líder


Manuka Med je najviac preskúmaným medom na svete. Získava sa zo stromu Leptospermum Scoparium pestovaným na Novom Zélande.
Produkty značky MANUKAMED® sú na svetovom trhu jediné prírodné medové produkty na ošetrenie rán s patentovanými antibakteriálnymi vlastnosťami a antimikrobiálnou aktivitou, ktoré prinášajú predvídateľné a konzistentné klinické výsledky.
Produkty MANUKAMED® účinne pokrývajú všetky štádiá hojenia rán, až po najťažšie vysoko secernujúce alebo infikované rany a poskytujú komplexný manažment hojenia rán, od gélov až po patentované vysoko absorpčné, alebo vysokoimpregnačné krytie vo forme obkladov a obväzov.
DELTA MEDICAL je výhradný distribútor produktov spoločnosti MANUKAMED® Nový Zéland, svetového lídra vo vedeckom vývoji efektívnych riešení starostlivosti o rany založených na hodnote, ktoré riešia najzložitejšie výzvy v tejto oblasti v ktorejkoľvek fáze procesu klinickej liečby.

Prečo produkty MANUKAMED®?


Produkty značky MANUKAMED® sú známe vysokou účinnosťou na ťažko sa hojace rany a pomáhajú pri hojení rán a popálenín, sú prospešné proti infekciám, liečia psoriázu, ekzémy, dekubity, vredy predkolenia a iné kožné problémy.
Hlavná účinná látka (Methylglyoxal) MGO 560+ s antibakteriálnymi a antivirálnymi vlastnosťami výrazne urýchľuje hojenie rany.
Pri výrobe sa používa jedinečný proces spracovania, ktorý zabezpečuje, že produkty sú vo vysokej medicínskej kvalite, ďalej sú monitorované, testované a sterilizované. Nektár je získavaný z vlastných 100% monokultúrnych sadov, chránených a kontrolovaných počas celého roka.
Novozélandská spoločnosť MANUKAMED® testuje každú dávku medu, aby sme sa uistili, že vám poskytujeme med s najvyššou účinnosťou medicínskej kvality na svete a používa prísny patentovaný proces kontroly kvality QBT (testovanie bioaktívnej kvality).
MANUKAMED® ako jediný svetový výrobca medicínskych produktov obsahujúcich Manuka med garantuje rovnaký obsah Methylglyoxalu v každej šarži. MGO 560+ = UHF 15+

KOMPLEXNÝ MANAŽMENT HOJENIA RÁN

MANUKAMED®


  Ako jediný svetový výrobca Zdravotníckych pomôcok obsahujúcich Manuka Honey spracováva STERILNÉ produkty laboratórne a z toho dôvodu môžeme udávať presný obsah MGO v každom výrobku. Spoločnosť MANUKAMED® Nový Zéland /výrobca/ garantuje rovnaký obsah Methylglyoxalu v každej šarži.

MANUKAtex

BENEFITY

MANUKAtex®


 • Rýchlejšie hojenie
 • Znížený biofilm
 • Zvýšená aktivita plazmínu
 • Zníženie pH rany (3,0 - 4,5)
 • Štiepi fibrínovú zrazeninu
 • 100% bezpečné, bez cytotoxicity
 • Podporuje autolytický debridement
MANUKAtex - Benefity
Našli sme ďalšie produkty o ktoré by ste mohli mať záujem!